Selefi Salihin Akidesi

Selefi Salihin (Ehli Sünnet Vel Cemaat) Akidesi Buradan İndirebilirsiniz

Abdullah Bin Abdulhamid El-Eseri

Müslüman kardeşim! Bu satırlar, “ehl-i sünnet ve’l-cemaat’i teşkil eden selef-i salih’in akidesi”ne dair özlü birtakım sözlerden ibarettir.

Günümüzde İslam ümmetinin yaşamakta olduğu dağınıklık ile çağdaş fırka ve fiilen var olan cemaatlerde müşahhaslaşan ayrılık ve ihtilaf bu eserin derlenip, yazılmasına sebep teşkil etmiştir. Bu cemaat ve fırkaların herbiri kendi akide ve yöntemine çağırmakta, kendi cemaatini tezkiye etmektedir. Öyle ki artık insanlar için durum oldukça karmaşık bir hal arzetmekte, kimin arkasından gidecek ve kime uyacakları hususunda şaşkınlığa düşmüş bulunmaktadırlar.

Fakat -yüce Allah’a hamdolsun ki- bu ümmette hâlâ hayır vardır ve onun hayrı asla bitip tükenmeyecektir. Zira kıyametin kopacağı vakte kadar bu ümmetten hidayet ve hakka sımsıkı yapışan bir kesim var olmaya devam edecektir. Nitekim Peygamber -sallahu aleyhi ve sellem- de şu buyruğunda bunu böylece haber vermektedir: “Ümmetimden bir kesim hak üzere muzaffer olarak kalmaya devam edecektir. Onları yardımsız bırakanların onlara zararı olmaz; ta ki onlar bu halde iken Allah’ın emri gelinceye kadar.”[2]

[2] Müslim rivayet etmiştir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: